- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Okula Gelen Yeni Veliler

Okula Gelen Yeni Veliler sitemize 27 Mart 2021 tarihinde eklenmiş ve 0 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   14.10.2004

 

Sevgili Anne-Babalar,

 

Bildiğiniz gibi 2004-2005 öğretim yılı başlayalı 1 ay gibi bir süre oldu. Artık eğitim öğretim sistemimizi tanıdınız. Veli toplantısında sizlere ulaştırılan, “Arı Okulları 2004-2005 Öğretim Yılı Veli-Öğrenci El Kitabı” da, okulumuzun işleyişi ve hangi konularda kimlerle iletişim kurabileceğiniz ile ilgili bilgi edinmenize yardımcı oldu. Öğretim yılı boyunca, okulumuzla ile ilgili bilmek istediğiniz her konuda, bu el kitabına başvurabilirsiniz.

Siz velilerimizle işbirliği içinde olmamız ve öğrencilerimizin gelişimleri konusunda sürekli iletişim kurabilmemiz eğitim-öğretim etkinliklerinin daha sağlıklı biçimde yürütülmesini sağlayacaktır. Bu nedenle sizleri her zaman okulumuzda görmek bizleri mutlu etmektedir. Ancak öğrencilerimiz okula alışmanın, okulu tanımanın yanında toplumsal yaşama da alışmaya başlamaktadırlar. Öğrencilerimizin kendi ayakları üzerinde durarak, sorumluluklarını üstlenebilmeleri, kazanmalarını amaçladığımız önemli bir sosyal beceridir. Velilerimizin sınıflara girip çocuklarının eşyalarını toplamaya yardımcı olmaları, ödevlerini yazmaları, arkadaşları ile yaşadığı sorunları çözmeye çalışmaları onların bu sosyal becerileri kazanabilmelerini engellemekte ve geciktirmektedir. Bu doğrultuda çocuğunu okula kendi getirip-götüren velilerimizin; sabah giriş katında çocuklarını bırakıp, çıkış saatinde yine giriş katından almaları ve diğer katlara bu amaçla çıkmamaları daha uygun olacaktır.

Sizlerin, çocuklarınızın, okula uyum sürecini merak ettiğinizin farkındayız. Bu konuda bizlerle iletişim kurabilirsiniz, gözlem ve görüşlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Ancak siz velilerimizin çocuklarının okula uyum sürecini yakından takip etmek amacı ile; her an eğitim öğretim ortamlarını gözlemeleri ve müdahalelerde bulunmaları eğitim öğretim sürecini aksatabilmektedir. Eğitim öğretim bu işi profesyonelce yürüten kişiler tarafından verilmelidir. Sizler bize güvenerek, çocuklarınızı emanet ettiniz; ancak, koridorlarda bulunmanız, sınıf içini izlemeniz ya da sınıfa girmeniz onları olumsuz biçimde etkilemektedir. Şöyle ki; anne-babasının dışarıda olduğunu gören öğrencilerimiz hemen dışarı çıkmak isteyebilmekte ya da anne-babası gelmeyen öğrencilerimiz üzülebilmekte ve kıskançlık duyabilmektedir.

Sizler okulumuzla bu öğretim yılında tanışan velilerimiz olarak, okulun açıldığından bugüne kadar olan zaman içerisinde, çocuklarınızın okula uyumunu kolaylaştırmak amacı ile, onların yakınında olmak istemiş olabilirsiniz. Ancak, yukarıda söz edilen nedenlerden dolayı, okulumuzda, velilerin okula gelişleri konusunda, bazı kararların alınmasına gereksinim duyulmaktadır. Okul yönetimi olarak, velilerin okulu ziyareti konusunda aldığımız kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Okula giriş-çıkışlarınızda ve ziyaretlerinizde okul yönetimi ile işbirliği içinde olmanız, çocuklarımızın güvenliği ve sağlıklı bir eğitim-öğretim ortamında gelişebilmeleri için gereklidir.

Güvenlik birimimiz vardiyalı çalışmaktadır, bu nedenle güvenlik hizmetlerinin aksamaması için, güvenlik birimine kimlik kartı bırakılarak yaka kartı alınması, okula gelen velinin müdür yardımcısı kanalıyla çocuğu ile görüşmesi ve yöneticilerin bilgisi olmadan okulun bölümlerinde bulunulmaması (yemekhane, laboratuvar, atölye, derslik, koridor, sınıf kapısını önü, camdan sınıfı gözleme, spor salonu vb.) gerekliliği bir kat daha fazla önem kazanmaktadır.

Öğrencilerimizin, sorumluluk sahibi, özgüveni olan, kendi başına hareket edebilen ve kararlarını verebilen bireyler olarak yetişmeleri için çaba göstermekteyiz. Amacımız öğrencilerimiz için hem güvenli bir okul ortamı oluşturmak hem de onları toplumsal yaşama hazırlamaktır. Bu konuda bize gereken desteği vereceğinize inanıyor ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

                                                                                                           Güler KARAKURUMER

                                                                                                          İlköğretim Okulu Müdürü

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :