- Hoşgeldiniz

KAYITLI ÜYE GİRİŞİ

YENİ ÜYELİK

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Okul Kayıt Mektubu

Okul Kayıt Mektubu sitemize 27 Mart 2021 tarihinde eklenmiş ve 0 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Sayın Veli,

Anne-baba olmaya karar vermek, yaşamımızın en önemli seçimlerinden birisidir.  Sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin bizlere verdiği mutluluk sözcüklerle anlatılamaz. Hepimiz çocuklarımızı erdemli yetişkinler olarak görmek isteriz. Bu uğurda varımızı yoğumuzu ortaya koymaya çalışırız. Bugün, artık eskiden olduğu gibi çocuklarımızı yalnız yaşlılık dönemlerimizin bir güvencesi olarak görmüyoruz. Başlıca amacımız, çocuklarımızı iyi eğiterek, başarılı, sorumlu, mutlu ve kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler olarak onların, toplum yaşamına katılabilmelerini sağlamaktır.

Bizler çocuklarımızı kendi içimizde hissederiz. Onlarla birlikte sevinir, birlikte üzülürüz. Başarılarıyla kıvanç duyarız. Onları amaçlarına ulaşabilmiş gençler olarak görünce, dünyalar bizim olur. Ne var ki “Anne-Baba Olmak”, sevinç ve mutlulukların yanı sıra, zaman zaman bazı sorunları, sıkıntıları da beraberinde getirebilmektedir. Çocuklarımızı büyütürken yüklendiğimiz sorumluluklar anne-baba olarak bazen bizleri bunaltabilirken, bazen de bizi mutlu kılabilmektedir.

Her ne kadar, kişilik gelişiminin yaşam boyunca süregeldiğini kabul etsek de asıl temelin, çocukluk döneminde atıldığı gerçeği gündemdedir. Bu temelin en önemli yapıtaşları ise “SEVGİ, İLGİ VE GÜVEN”dir. Bu gereksinimlerin yeterli ölçüde karşılanmış olduğu ortamlarda yetişen çocuğun, başarılı ve uyumlu bir yetişkin olarak topluma katılma olasılığı oldukça yüksektir.

Yaşanan hızlı toplumsal değişimler, tüm anne-babaları çocuk eğitimi konusunda daha güvensiz ve tedirgin hale getirebilmektedir. Anne-babalar, çeşitli yayınların etkisiyle duraksamakta, yanlış yapma korkusuyla bazen kararsız davranmaktadırlar. Bir yandan geleneksel eğitim yöntemlerinden sıyrılmaya  çabalarken, öte yandan çağdaş eğitim anlayışını benimsemekte güçlük çekmektedirler. Çağımızda yaşanan hızlı toplumsal değişimler, aileleri, zaman zaman zorlayarak onları yeni uyum biçimleri bulmaya yöneltmektedir.

Okullar, yalnız çocuklar için değil, tüm anne-babalar için de iyi ve donanımlı birer eğitim kurumu olmak durumundadırlar. Ülkemizde demokrasinin yerleşebilmesi için, insanların kendilerini doğrudan ilgilendiren konularda, düşüncelerini belirtmeleri ve toplumsal etkinliklere katılmaları önkoşuldur. Demokratik çocuk eğitimi ise; özgürlük, eşitlik, adalet, katılım ve karşılıklı saygı ilkelerine dayanır. Özel Arı Okulları,  bu yaklaşımın yaşama geçirilmeye çalışıldığı bir okul ortamı yaratabilme çabasını inanç ve deneyimleri ile sürdürmektedir.

Anne-babaların, eğitim ortamına etkin olarak katılımının sağlandığı okullarda, çocukların ve gençlerin zararlı alışkanlıklar ve davranış bozuklukları gibi istenmeyen durumlardan daha az etkilendikleri, okul başarılarının yüksek ve ruh sağlıklarının yerinde olduğu, bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, “Arılı Olmak” ayrıcalığıyla siz anne ve babalar ile birlikte el ele vererek çocuklarımızı daha iyi tanımaya çalışacağız. Etkili bir veli, öğrenci ve okul ilişkisinin başarı ve mutluluğu nasıl olumlu etkileyeceğini birlikte göreceğiz. Bu doğrultuda siz anne ve babaların eğitim sürecine “etkin katılımı”nı sağlamak için “hep birlikte”  Rehberlik ve Psikolojik Danışma Merkezi aracılığı ile yoğun işbirliği anlayışı içerisinde, çeşitli programları gerçekleştirebilmek için, zaman zaman  bir araya geleceğiz.

                        Çocuklarımızla birlikte,

“daha güzel yarınlar” yaratmak, yaşamak inancı ve dileği ile…

                Özel Arı Okulları

“Eğitimde Kalite, Öğretimde Güvence”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :